O'BRIEN ČR - zasílání do zahraničí, prodej a platby v Kč a €

Vývoz zboží do zahraničí

Vývoz do zahraničí a prodej za ceny bez DPH je možný (jsme plátci DPH) na základě ověření DIČ firmy zahraničního odběratele, pochopitelně po splnění všech podmínek vyžadovaných zákonem. Ceny v € uvedené v e-shopu jsou včetně DPH, tato bude při fakturaci odečtena.

Platba v Kč a €

Na našich stránkách najdete tlačítko pro vstup do e-shopu : E-SHOP Kč   prodej zboží z kolekce O Brien, JetPilot a dalších firem za ceny v Kč.

Vzhledem ke skutečnosti, že výchozí měnou pro kalkulaci cen našeho zboží je €, neshledáváme důvodu, proč by tyto platby za vámy objednané vodní lyže, wakeboardy, vázání, wakeskates a podobně nemoly být realizovány v této měně. Ceník uveřejněný na našich stránkách je v obou měnách, na rozdíl od ceny v Kč, která se může měnit v důsledku změn kurzu je cena v € pevná.
Tato informace bude mít zřejmě rozhodující výzmam pro naše přátele ze Slovenska, protože nebudou tratit na postupném směňování € >>> Kč (rozdíl na transakci dělá kolem 4%).

Zasílání do České Republiky

Bohužel není možné zasílat zboží dobírkou a platit v €. Jsou zde tedy 2 možnosti.

1.) platba v € na prodejně, osobní odběr - výhodné, bydlíte-li blízko prodejny, zboží si vyzkoušíte, budete-li mít chuť, vypijem kávu a odjedete s nákupem - absolutně nejlepší řešení.

2.) složení peněz v € předem na účet u Deutsche Bank AG Praha, UniCredit Bank SK, Raiffeisen Austria a zaslání na Vaši adresu - nejlevnější řešení, zboží Vám dorazí až domů.

Zasílání do Slovenské Republiky

Zaslání zboží zákazníkům ze SR je možné a dle naší praxe existují 4 možnosti, různě nákladné dle způsobu zaslání (setříděno dle nákladnosti).

1.) složení peněz v € předem na účet u UniCredit Bank SK, zaslání na adresu na Moravě - nejlevnější řešení
Zboží lze zaslat známým nebo na adresu poste restante na poště co možná nejblíže Vašemu bydlišti. Poštovné ca. 130 Kč* (4,5 €) bankovní poplatek ca. 4€.

2.) složení peněz v € předem na účet u UniCredit Bank SK, zaslání na Vaší adresu na Slovensku, (bank. poplatek ca. 4€, poštovné ca. 14€), zboží Vám dorazí až domů.


3.) zaslání dobírkou na adresu na Moravě
Zboží lze zaslat známým nebo na adresu poste restante, náklady stoupnou o poplatky za výměnu € / Kč, které zaplatíte směnárníkovi. Poštovné ca. 150 Kč* (5 €), bankovní poplatky ca. 3% ceny zboží a dopravy.

4.) zaslání dobírkou na Vaší adresu na Slovensku - nejdražší řešení
při kterém Vás pošta svléká z kůže. Poštovné ca. 500 Kč* (17 €), bankovní poplatky více než 4% ceny zboží, poplatku za dobírku a dopravy.

*) Neručíme za uvedené, stále se směrem vzhůru měnící ceny poštovného. Přesná cena bude sdělena v době objednávky.

Jak tuto transakci realizovat ?

Na základě Vaší objednávky Vám bude vystavena faktura v € a po jejím zaplacení bude zboží dodáno shora uvedeným způsobem 1 nebo 2.

Chápeme, že platba předem je věcí důvěry, bohužel nejsme schopni věc řešit jinak - zaslání dobírkou s platbou a výplatou v € je varianta 5, kterou raději neuvádíme (dobírku zaplatíte na Slovensku v €, pošta je vždy převede na Kč a při převodu na účet v €, se zaplatí ještě jednou poplatek!!! Dohromady tak 5-6% z placené částky + poštovné, dobírečné, výplatné, výpalné, příspěvek na fond pošťáků přepadených medvědem a podobně. Na průměrném wakeboardu s vázáním za 400 € to dělá 20/22 + 17/19 tedy ca. 10% oproti ca. 13 € = 3,2%).

provozuje BORO spol. s r.o., Novolhotská 2622, 190 16 Praha 9, tel. 603 444 096    www.water-ski.cz